FAQ

Odpowiadamy na
wasze pytania

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych nam pytań dotyczących technologii PocketECG CRS.


  • Co to jest telerehabilitacja hybrydowa?
  • Co to jest KOS zawał?
  • Kto może rehabilitować się z domu?
  • Czy rehabilitacja z domu jest bezpieczna?
  • Czy PocketECG CRS można kupić?
  • Jestem po zawale, czy ta usługa jest dla mnie?
  • Czy moja 70-letnia mama poradzi sobie z obsługą urządzenia?
  • Ile trwa rehabilitacja z udziałem PocketECG CRS?
  • Czy rehabilitacja prowadzona z domu pacjenta jest droga?
Co to jest telerehabilitacja hybrydowa?

Telerehabilitacja hybrydowa jest formą rehabilitacji kardiologicznej (w największym stopniu dotyczy osób po zawale serca), której początek ma miejsce w placówce medycznej (np. w ośrodku dziennym), a kontynuowana jest w formie zdalnej w domu pacjenta. Określenie „w domu” jest pojęciem umownym, ponieważ pacjent może także wykonywać ćwiczenia podczas przerwy w pracy, w plenerze lub w każdym innym miejscu. Przedrostek „tele-„ odnosi się do urządzeń wykorzystujących zdalną transmisję danych.

Co to jest KOS zawał?

KOS-zawał czyli Kompleksowa opieka po zawale mięśnia sercowego jest stosunkowo nowym świadczeniem ZUS regulującym 12-miesięczny proces leczenia, rehabilitacji i opieki ambulatoryjnej nad pacjentem po ostrym zespole wieńcowym. W ramach KOS-zawał możliwe jest nie tylko uzyskanie refundacji za świadczenia telemedyczne, lecz również osiągnięcie dodatkowych zysków dzięki tzw. współczynnikom korygującym (np. za wczesne podjęcie rehabilitacji).

Kto może rehabilitować się z domu?

Po zakończeniu leczenia szpitalnego to lekarz decyduje, czy pacjent może podjąć zdalną formę rehabilitacji. Zazwyczaj mogą ją podjąć pacjenci, których stan jest stabilny klinicznie od co najmniej 7 dni od zabiegu kardiologicznego lub innej interwencji.

Czy rehabilitacja z domu jest bezpieczna?

Domowa rehabilitacja jest obwarowana wieloma procedurami bezpieczeństwa. Przed każdą sesją rehabilitacji odbywa się specjalna procedura dopuszczająca pacjenta do ćwiczeń. Ponadto personel medyczny nadzoruje stan pacjenta zdalnie co wpływa na jego poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Czy PocketECG CRS można kupić?

Zazwyczaj rehabilitacja z wykorzystaniem PocketECG CRS prowadzona jest w sieci współpracujących z nami placówek, w sprawie szczegółów dotyczących współpracy zapraszamy do kontaktu z nami.

Jestem po zawale, czy ta usługa jest dla mnie?

PoceketECG CRS jest urządzeniem wspomagającym pacjentów w domowej rehabilitacji kardiologicznej, która w ramach programu KOS-Zawał jest w Polsce refundowana.

Czy moja 70-letnia mama poradzi sobie z obsługą urządzenia?

PocketECG CRS jest urządzeniem dostosowanym pod wymagania osób starszych. Ikony na ekranie są duże, a wskazówki audio z urządzenia dodatkowo wspierają ćwiczącego pacjenta.

Ile trwa rehabilitacja z udziałem PocketECG CRS?

Długość trwania rehabilitacji zależna jest zawsze od stanu pacjenta i indywidualnego planu leczenia ustalanego przez lekarza. Zazwyczaj cały proces nie przekracza 25-35 sesji rehabilitacyjnych.

Czy rehabilitacja prowadzona z domu pacjenta jest droga?

Placówki mogą dokonać optymalizacji kosztowej dzięki temu, że część pacjentów odbywa rehabilitację w trybie telemedycznym. Pacjenci nie zajmują wtedy łóżek i ośrodek jest w stanie rehabilitować większą liczbę pacjentów niż obecnie.


MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?


NAPISZ DO NAS


Przeszukaj naszą bazę wiedzy
poznaj@pocketecg.com

Napisz do nas, jeśli jesteś zainteresowany najnowocześniejszym i najbardziej kompleksowym rozwiązaniem z zakresu telerehabilitacji kardiologicznej.
Copyright byCopyright by